Вірусні захворювання - Привітна Клініка

Вірусні захворювання

Про вірусні захворювання

Віруси — це інфекційні агенти, які можуть викликати інфекції верхніх дихальних шляхів такі, як назофарингіт, бронхіоліт, тонзиліт, отит, грип, епідемічний паротит, вітряна віспа і т.д. Існують сотні різних вірусів.

Застуда (ГРВІ) дуже поширена в дитячому віці, і в середньому діти дошкільного віку хворіють щонайменше шість разів на рік. У перші роки життя здорові діти зазвичай мають до 12 вірусних інфекцій на рік. Також часто діти хворіють на один вірус невдовзі після того, як одужали від іншого, тому може здатися, що вони хворіють весь час. У міру дорослішання дітей частота зараження вірусними захворюваннями зазвичай знижується.

Віруси можуть легко поширюватися, коли діти мають тісний контакт один з одним. Більшість вірусних інфекцій протікають легко, і найкращим лікуванням є відпочинок вдома та рясне пиття.

Показати більше

Важливо!

Хоча більшість вірусних інфекцій у дітей протікають легко, немовлята віком до трьох місяців можуть швидко захворіти й потребують огляду лікаря!

Догляд в домашніх умовах

Важливо пам’ятати – вірусні інфекції не можна лікувати антибіотиками!

Найкраще лікування – відпочинок вдома, щоб імунна система вашої дитини могла боротися з вірусом.

Ось кілька простих заходів, які можуть полегшити стан вашій дитині:

Часто давайте дитині пити невеликі порції рідини, наприклад, ковток води кожні 15 хвилин або близько того. Це допомагає полегшити біль у горлі, зберігаючи його вологим, і поповнює рідину, втрачену через лихоманку, блювоту або діарею. Найкраще підходить вода, але регідратаційні крижані палички також є хорошим способом забезпечити вашу дитину рідиною.

Давати достатню кількість рідини особливо важливо для немовлят – це має бути грудне молоко або суміш, або рідини для регідратації, такі як електроліти.

Не хвилюйтеся, якщо ваша дитина не їсть кілька днів. Коли їй стане краще, вона знову почне їсти.

Дайте дитині відпочити.

Використовуйте сольові краплі для носа, щоб прочистити закладений ніс у немовлят. Дитину з чистим носиком буде легше годувати.

Дайте дитині парацетамол або ібупрофен від болю, або якщо ваша дитина дуже квола, дратівлива або млява. Не давайте дитині аспірин. Уважно перечитайте інструкцію щодо правильної дози згідно ваги дитини та переконайтеся, що ви вже не даєте своїй дитині жодних інших препаратів, що містять парацетамол або ібупрофен (наприклад, деякі ліки проти кашлю та препарати від застуди та грипу у вигляді порошків чи суспензії).

Не використовуйте парацетамол або ібупрофен для зниження температури, якщо вона є не критично високою і дитина себе задовільно почуває. Лихоманка допомагає організму одужати природним шляхом.

Не використовуйте інші засоби, якщо не порадив лікар або медичний працівник.

Ваша дитина, ймовірно, почуватиметься краще через кілька днів, але й може відчувати себе погано протягом двох тижнів. Кашель теж може тривати кілька тижнів.

Більшість висипань є легкими й не викликають у вашої дитини жодних страждань, хоча деякі висипання можуть викликати сильний свербіж. Поговоріть з педіатром про методи лікування, які можуть допомогти полегшити сверблячі висипання. Висипання часто тримаються кілька днів, перш ніж зникнути самостійно. Іноді висип з’являється, коли температура спадає. Коли ця висипка з’являється, значить, дитині стає краще.

Показати більше

Коли звернутися до лікаря

Якщо стан вашої дитини не покращується через 48 годин або погіршується, відведіть її до лікаря загальної практики, або педіатра. Також зверніться до свого лікаря загальної практики, якщо у вашої дитини є будь-які симптоми з наступного:

  • біль, який не зменшується за допомогою парацетамолу чи ібупрофену
  • постійна блювота та діарея
  • висока температура, яка не має динаміки до зниження через 48 годин
  • відмова від пиття або від крижаної палички протягом шести годин
  • висип або пляма, які не бліднуть, коли ви натискаєте на них
  • менше половини звичайної кількості мокрих підгузків
  • стан дитини викликає у вас занепокоєння з будь-якої іншої причини
  • незадовільне годування або лихоманка у немовляти віком до трьох місяців

Показати більше

Негайно зверніться за допомогою до свого лікаря або до відділення невідкладної допомоги, якщо ваша дитина:

  • дуже бліда або її важко розбудити
  • має проблеми з диханням
  • має висип і головний біль, ригідність шиї або біль у спині
  • погане самопочуття з лихоманкою та шкірним висипом (маленькі яскраво-червоні плями або фіолетові плями або незрозумілі синці), які не змінюють колір шкіри (бліднуть), коли ви натискаєте на неї
  • незадовільне годування або підвищення температури у немовляти віком до одного місяця

Іноді віруси можуть спровокувати виникнення загострення астми (якщо астма вже виставлена як діагноз раніше) або обструкції (хрипи, свист під час дихання, осиплість голосу). Якщо це станеться, лікуйте астму згідно з рекомендаціями лікаря. Якщо хрипи з’явилися вперше і ваша дитина відчуває труднощі з диханням, відведіть її до лікаря загальної практики або педіатра.

Профільний лікар

Профільний лікар
  • Педіатр
  • Сімейний лікар
  • Дитячий отоларинголог (ЛОР)